Šití na zakázku

Home  /  Šití na zakázku

Zakázkové šití je jednou z hlavních náplní naší práce.
Jak to celé probíhá?

  • První kontakt se zákazníkem (zpravidla po telefonu), při kterém se domlouvá termín první schůzky, termín dohotovení, typ oděvu, popř. představa materiálu. Před první schůzkou je případně možné zaslat fotografie, kresby nebo jiné návrhy emailem, popř. s použitím aplikace WhatsApp.
  • První schůzka probíhá nejlépe u nás v Zašívárně. Není to podmínka, je možné se sejít i na jiném místě, je však potřeba počítat s tím, že při schůzce budeme brát míry na oděv, a to nelze kdekoliv. Ve většině případů je už nutné zvolit materiál. Materiál můžete mít samozřejmě i vlastní, v tom případě si ho přinesete s sebou.
  • Pak následuje příprava na první zkoušku. Oděvy stříháme už z materiálu, na složitější oděvy (např. některé typy svatebních šatů) používáme náhradní látku. Doba mezi první schůzkou a první zkouškou může být různě dlouhá. Záleží hlavně na dostupnosti materiálu.
  • První zkouška probíhá většinou u nás. Trvat může různě dlouho, v závislosti na typu oděvu. U některých oděvů (dlouhé sukně, šaty, aj.) je žádoucí mít vhodné boty nebo i spodní prádlo. Na tuto skutečnost Vás včas upozorníme.
  • Po první zkoušce se oděv může již dohotovit (u jednodušších oděvů), případně připravit na další zkoušku.
  • Pokud je to nutné, probíhá druhá zkouška. U složitějších oděvů může být zkoušek i víc.
  • Když je oděv dohotoven, je připraven k předání. Při předávání ještě hotový oděv zkoušíme, abychom zkontrolovaly, že je vše skutečně v pořádku.

 

Většina oděvů šitých na zakázku se zkouší jednou až třikrát. Víc zkoušek bývá potřeba u velice složitých oděvů, při výrazných asymetriích postavy nebo u drahých materiálů, kdy zpočátku používáme materiál náhradní.

Zkoušky provádíme nejlépe v naší Zašívárně, kde máme veškeré vybavení. ve výjimečných případech můžeme přijet i na jiné místo. Každá cesta je však zpoplatněna podle platného ceníku.